Reklama

WIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Zielona: Rodzina uciekała z płonącego domu. Potrzebna pomoc

Reklama

Do groźnego pożaru doszło w miejscowości Zielona. Ogień w nocy z piątku na sobotę zaskoczył 5-osobową rodzinę. Małżeństwo z trójką dzieci musiało uciekać z płonącego wnętrza.

Nikomu nic się nie stało. Na szczęście, zarówno rodzice jak i 9-miesięczne niemowlę oraz 6- i 10- letnie dzieci są bezpieczni. Rodzina jednak przeżyła horror, mówi ojciec Marek Kosek.

Straż pożarną wezwał właściciel domu Marek Kosek. Jak mówi specjalnie dla Radia7, strażacy dojechali natychmiast, za co jest im bardzo wdzięczny.

Rodzina państwa Kosków straciła cały dobytek. Dom wymaga gruntownego remontu. Spaliły się meble i wyposażenie.
Pomocy pięcioosobowej rodzinie udzielili ich bliscy z Żuromina. To u nich w najbliższym czasie będą mieszkali państwo Koskowie.
Marzą jednak o powrocie do własnego domu.

Telefon do Marka Koska 501 302 275

Apel właściciela domu:

„Nazywam się Marek Kosek wraz z żoną i trójką małych dzieci w wieku 10 lat, 6 lat i 9 m-cy mieszkamy, a raczej mieszkaliśmy w miejscowości Zielona w gm. Kuczbork, w pow. Żuromińskim. W nocy z 13-stego na 14-stego marca około godz. 2-iej w naszym domu wybuchł pożar. Tej nocy obudził nas dym oraz ogień i musieliśmy w pośpiechu uciekać oknem, tak jak staliśmy, bo nie było innej drogi ucieczki. Prawie wszystko w domu zostało zniszczone przez ogień i zalane wodą podczas gaszenia pożaru. Dom na chwilę obecną nie nadaje się do zamieszkania. Dom został zakupiony kilka lat temu za kredyt, a trzy lata temu wyremontowałem go samodzielnie ze wsparciem rodziny. Jednej nocy zostaliśmy pozbawieni „dachu nad głową” i całego dorobku życia, a kredyt pozostał.
Chcielibyśmy jak najszybciej wyremontować nasz dom, by móc w nim ponownie zamieszkać. Na chwilę obecną niestety nie posiadamy oszczędności, ponieważ jestem jedynym żywicielem rodziny, a pieniądze z ubezpieczenia nie pokryją wszystkich szkód i strat.
W związku z tym, co nas spotkało mam ogromną prośbę do dobrych i życzliwych ludzi o każde wsparcie finansowe na poczet remontu naszego domu. Dom wyremontuje sam z pomocą bliskich, ale potrzebne mi są pieniądze na wszelkie materiały remontowo-budowlane.
Dziękuje za szybką interwencję straży pożarnej z Zielonej i z Żuromina, gdyby nie ich szybka reakcja, to nie byłoby co remontować.
Za każde wsparcie, każdą nawet symboliczną złotówkę serdecznie dziękuję w imieniu własnym i mojej rodziny.
Z poważaniem
Marek Kosek
Nr. Konta 94124032171111001052146506”

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: