Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Wojewoda mazowiecki zakazał hodowli drobiu

Reklama

Nowe rozporządzenie wojewody mazowieckiego w sprawie ptasiej grypy. Tereny zapowietrzone, w których znajdują się ogniska wirusa otoczone zostały kilometrowym pasem. To strefa, w której wybity zostanie drób z ferm i na tym obszarze obowiązuje zakaz hodowli ptaków, nawet w zagrodach.

Kilometrowa strefa wolna od drobiu ma zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Obszar ten obejmować będzie część miejscowości w powiatach żuromińskim, mławskim, ciechanowskim i sierpeckim.

Ułatwienia za to czekają użytkowników dróg – mówi kierownik referatu zarządzania kryzysowego starostwa w Żurominie Jarosław Gałka.

 

Jak informuje Jarosław Gałka, ptasia grypa nieco wyhamowała. Obecnie przybywa kilka ognisk dziennie. W momencie największego rozwoju choroby było ich kilkanaście.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

5 razy komentowano

  1. Idioci. Aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa należało by pozbyć się nie chodowli a wszystkich dziko żyjących ptaków, co było by nie wykonalne i absurdalne.

  2. Drób podrożeje i zniknie wkrotce ze sklepow, ciekawe jaki znajda na to powód, a moze to jeden z etapow wprowadzenia mody na żywienie nas robakami? niech teraz powstaną robakolaki xd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: