Reklama

CIECHANOWSKIPOD PATRONATEM RADIA 7WIADOMOŚCI

Rajd rowerowy „My kontra Plastik”. Odbył się po raz 15.

Reklama

XV Rajd Rowerowy pod hasłem: „MY kontra Plastik” odbył się wczoraj (13 czerwca) w okolicach Ciechanowa. Młodzież z ciechanowskich szkół pokonała 25 km na rowerze i przy okazji rywalizowała w zawodach ekologicznych.

Na trasie rajdu znalazło się m.in. wysypisko śmieci w Pawłowie i szkółka leśna w Sulerzyżu, gdzie rozegrany został konkurs ekologiczny.

Rajd jest organizowany od 15 lat i co roku skupia się na innej tematyce – wyjaśnia prezes ciechanowskiego oddziału Ligi Obrony Przyrody Małgorzata Nowakowska.

 

Celem imprezy było nie tylko popularyzowanie jazdy na rowerze jako bezpiecznego dla środowiska środka transportu, ale również większego zaangażowanie młodzieży w ograniczenie tworzyw sztucznych.

Uczestnicy ocenili zadania konkursowe jako niezbyt trudne, ale ciekawe.

 

Nagrodę rzeczową otrzymał każdy z uczestników. Organizatorem rajdu była Liga Ochrony Przyrody Oddział w Ciechanowie i Nadleśnictwo Ciechanów. Patronem medialnym imprezy było Radio 7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: