Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Szkolenie z ciechanowskimi terytorialsami. Trwa nabór

Reklama

Trzecie w tym roku szkolenie podstawowe w ciechanowskich koszarach 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rozpocznie się 10 maja.

Weekendowe szkolenia w systemie rotacyjnym nie wymagają od żołnierzy rezygnacji z dotychczasowego życia cywilnego i aktywności zawodowej. Od początku bieżącego roku w Ciechanowie zrealizowano dwa szkolenia podstawowe i wyrównawcze. Do brygady dołączyło blisko 100 nowych ochotników.

Dla tych, którzy chcieliby wstąpić do szyku Terytorialsów, przygotowano jeszcze 6 terminów, tzw. wcieleń do terytorialnej służby wojskowej – wyjaśnia rzecznik 5 Brygady Elżbieta Obrębska.

 

Szeregowym żołnierzem może zostać każdy w wieku 18-60 lat. W przypadku korpusu podoficerów i oficerów wymagany wiek to 18-63 lata.

 

Ochotnicy mogą zdobyć nie tylko żołnierskie szlify, ale również skorzystać z kursów doszkalających m.in.: językowych, uprawniających do obsługi maszyn inżynieryjnych, prawa jazdy (kategorii C, C+E, D) czy technik wspinaczkowych.

Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: