Reklama

REGIONSPORTWIADOMOŚCI

Stadion miejski w Płońsku. Przetarg lada chwila

Reklama

Płońszczanie doczekają się stadionu z prawdziwego zdarzenia. Miasto lada chwila ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy prac.

Płońsk od wielu lat przymierza się do wybudowania stadionu. Od siedmiu lat ma gotowy projekt i pozwolenie na budowę. Na przeszkodzie stały pieniądze. Miastu udało się zabezpieczyć na budowę stadionu blisko 50 mln zł.

Jak informuje burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik, wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy prac.

 

Projekt przewiduje budowę stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego z tysiącem siedzisk na trybunach, a także budynku szatni i magazynów z sanitariatami. Na płycie stadionu powstanie: 8-torowa bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni poliuretanowej, boisko piłkarskie wraz z drenażem i instalacją nawadniania, a także 3-torowy korytarz biegowy. W budynku socjalno-sportowym powstanie siłownia.

 

Obie inwestycje mają być realizowane w ramach jednego zadania. Budowa stadionu będzie kosztowała ponad 48 mln zł. 6 mln miasto zabezpieczyło we własnym budżecie, 12 mln zł otrzymało z ministerstwa sportu oraz 30 mln z rządowego programu Polski Ład. Inwestycja ma być zrealizowana w 2 lata od wejścia wykonawcy na plac budowy.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: