Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Sortownia odpadów przy ul. Kolejowej w Mławie? Jest sprzeciw mieszkańców i burmistrza

Reklama

Prywatny przedsiębiorca wystąpił do burmistrza Mławy z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy punktu zbierania oraz przeładunku odpadów. Burmistrz sprzeciwia się budowie sortowni śmieci w tej lokalizacji. Przeciwni są również mieszkańcy.

Zgodnie ze złożonym przez przedsiębiorcę wnioskiem, budowa punktu zbierania oraz przeładunku odpadów została zaplanowana przez inwestora przy ul. Kolejowej na działkach o numerach ewid. 1440, 1441/1 i 1441/3.

Podzielam wszystkie zgłaszane do mnie obawy mieszkańców Mławy dlatego zwróciłem się do prezesa firmy, która chce wybudować sortownię z prośbą o pilne wycofanie wniosku – mówi burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.

 

Burmistrz jest przekonany, że tego typu działalność byłaby bardzo uciążliwa dla mieszkańców i dodatkowo spowodowałaby spadek wartości nieruchomości w tym rejonie miasta.

Tam jest gęsta zabudowa, kolejne domy się budują, od lat funkcjonuje w tym miejscu ekskluzywny lokal gastronomiczny – podkreśla Sławomir Kowalewski.

 

Budowie sortowni w tym rejonie przeciwni są również mieszkańcy Mławy.

 

Do tematu powrócimy.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: