Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Remont dwóch ważnych ulic w Mławie. Inwestycję wykonuje powiat

Reklama

Popękana nawierzchnia i rozlewiska wody po każdym większym deszczu. To obecny obraz ul. Granicznej i sąsiadującej z nią Brukowej w Mławie. Wkrótce wszystko się zmieni. Powiat mławski rozpoczął długo oczekiwany przez mieszkańców remont obu dróg.

Samorząd powiatu mławskiego planował pierwotnie wykonać kompleksową modernizację obu ulic. Starał się o pozyskanie 30 mln zł dofinansowania na tę inwestycję. Ostatecznie udało się zdobyć 3 mln zł, za które wyremontowany zostanie odcinek od drogi wojewódzkiej 544 – ulice Brukowa i Graniczna – do alei Świętego Wojciecha.

Remont jest potrzebny przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie Leszek Ślubowski.

 

Firma, która wygrała przetarg już weszła na plac budowy – informuje starosta mławski Jerzy Rakowski.

 

Po bokach drogi zostaną wyznaczone trasy dla rowerzystów. Powstaną także parkingi.

Warto dodać, że trwa również remont ul. Piłsudskiego na wysokości ul. Brukowej. To inwestycja Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ponadto już w grudniu kierowcy pojadą aleją św. Wojciecha w Mławie. Zakończyła się budowa trzeciego odcinka tej drogi. Wszystkie te inwestycje znacząco odciążą ruch w centrum miasta.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: