Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Ostatnie powołanie w tym roku. 140 nowych ochotników w 5. Brygadzie

Reklama

Rozpoczęły się największe w tym roku powołania do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Do 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dołączyło ponad 140 nowych ochotników, którzy odbywają szkolenie podstawowe i wyrównawcze.

Ostatnie powołanie zaplanowane jest 15 grudnia – informuje rzecznik formacji Elżbieta Obrębska.

 

Trwa szkolenie podstawowe 140 ochotników, którzy już przekroczyli bramę ciechanowskich koszar. Rekruci pochodzą z całego północnego Mazowsza. Wywodzą się z różnych środowisk, wykonują różne zawody, mają różne wykształcenie i pasje. Tym razem w szeregach 5MBOT znaleźli się m.in. reprezentant Polski w żeglarstwie, mistrzyni Europy juniorów w karate kyokushin, grafik komputerowy, product manager, dziennikarz, mechanik lotniczy, logistyk i stolarz.

Ochotnicy są szkoleni pod okiem doświadczonych instruktorów z kompanii szkolnej, która znajduje się w Ciechanowie. Nauczą się, m.in. strzelectwa, taktyki, topografii, łączności oraz ratownictwa medycznego. Szkolenie zakończy się 2 grudnia uroczystą przysięgą.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: