Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Nowy program szkolenia w 5. brygadzie. Opracowany przez żołnierzy Wojsk Specjalnych

Reklama

W 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zakończył się pierwszy etap kursu dla kandydatów na instruktorów w ramach nowego Programu Strzelań z Broni Strzeleckiej. Uczestniczyli w nim Terytorialsi służący m.in. w Ciechanowie.

Żołnierze pod okiem wykwalifikowanych instruktorów doskonalili umiejętności z obsługi karabinka MSBS GROT oraz pistoletu VIS-100.

Celem kursu było usystematyzowanie dotychczas nabytej wiedzy i doświadczenia z zakresu posługiwania się bronią – informuje rzecznik 5. Brygady Elżbieta Obrębska.

 

Armia ujednolica zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Program Strzelań z Broni Strzeleckiej opracowany przez żołnierzy Wojsk Specjalnych – jest już wprowadzony do Sił Zbrojnych RP, w tym do Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Po pozytywnym zaliczeniu kursu, żołnierze uzyskają tytuł instruktora strzelania, a tym samym będą mogli wykorzystywać nabytą wiedzę oraz umiejętności podczas szkoleń w swoich macierzystych pododdziałach Brygady.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: