Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Nowy klub w Radzie Powiatu Ciechanowskiego

Reklama

Starosta ciechanowski Joanna Potocka-Rak utworzyła nowy klub w Radzie Powiatu Ciechanowskiego. Klub WiR (od słów Współpraca i Rozwój) zasiliła żeńska część klubu radnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tym samym uległ zmianie układ sił w radzie.

Przypomnijmy – powiatowe struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego cofnęły Joannie Potockiej-Rak rekomendację do pełnienia funkcji starosty oraz usunęły ją z klubu PSL w radzie powiatu po tym, jak zrezygnowała z członkostwa w partii. Trwały spekulacje odnośnie odwołania zarządu powiatu i utworzenia nowej koalicji.

Decyzja o utworzeniu nowego klubu to odpowiedź na działania podjęte przez władze powiatowe Polskiego Stronnictwa Ludowego i radnych klubu PSL w Radzie Powiatu – wyjaśnia Joanna Potocka-Rak i dodaje, że zależy jej na stabilizacji pracy powiatu.

 

Przewodniczącą nowego klubu została Joanna Potocka-Rak, a wiceprzewodniczącą – Barbara Kamińska. Klub tworzą same kobiety, ale formuła jest otwarta – dodaje Joanna Potocka-Rak.

 

Do czasu utworzenia WiR-u, Polskie Stronnictwo Ludowe miało w swoim klubie siedmioro radnych, w tej chwili zostało trzech. Największym obecnie klubem w radzie powiatu jest opozycyjny klub Prawa i Sprawiedliwości, który liczy siedmioro radnych.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: