Reklama

KULTURAREGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Noc Muzeów przed nami. Sprawdziliśmy przygotowane atrakcje

Reklama

Przed nami Międzynarodowy Dzień Muzeów oraz Noc Muzeów. Placówki w naszym regionie przygotowały wiele atrakcji. Zajrzymy do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu, Muzeum Pogranicza w Działdowie oraz Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie.

Muzeum Wsi Mazowieckiej proponuje zwiedzanie skansenu a w nim ekspozycji „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”, a także wystawy w miejskim ratuszu „Ludzie, miejsca, czasy w malarstwie Wojciecha Webera”.

Oddział Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu przygotował benefis bieżuńskiego fotografa Zbigniewa Dobrowolskiego. To niezwykła postać dla bieżunian i Bieżunia – mówi kierownik placówki Jerzy Piotrowski.

 

Benefis połączony będzie z wystawą fotografii „Bieżuńskie inspiracje” oraz koncertem żuromińskiego zespołu Bambi.

W Rypinie sobotnie wydarzenie ma tytuł „Młynarzowa robi pranie” i odbędzie się w Parku Miejskim przy Młynie u Zygmunta. Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej organizuje warsztaty mydlarskie, wystawę sprzętów do prania oraz nocne zwiedzanie miasta.

„Muzeum Pogranicza” w Działdowie proponuje gry i zabawy średniowieczne, prezentacje wystaw stałych i czasowych oraz wernisaż wystawy „Kopernik tego nie widział”. Impreza zakończy się pokazem fireshow na dziedzińcu zamku.

Wstęp do każdego z muzeów będzie kosztował złotówkę.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: