Reklama

KULTURAMŁAWSKIWIADOMOŚCI

Muzyka zimy w Mławie. Zabrzmią kolędy polskie i ukraińskie

Reklama

Muzyka na Adwent, na czas kolędowania i karnawału, a także tradycyjne polskie kolędy i ukraińskie szczedriwki zabrzmią w tym tygodniu w Mławie.

Muzyczny Teatr Słuchaj Uchem, Fundacja Wszystkie Mazurki Świata wraz z Kompanią Janusza Prusinowskiego zapraszają mławian do wzięcia udziału w projekcie „Mazowsze Północne Ziemia Nieznana”. W ramach projektu w mławskich szkołach odbędą się koncerty kolęd polskich i ukraińskich.

W koncertach weźmie udział gość specjalny – mówi organizatorka wydarzenia Kaja Prusinowska.

 

Odbędą się również otwarte warsztaty kolęd i szczedriwek, w których będą mogli wziąć udział wszyscy mławianie. Uczestnicy warsztatów doświadczą wspólnoty niektórych tradycji i niezwykłości tradycji odmiennych.

Jedne z nich będą nasze, rodzime, północnomazowieckie, w innych przeniesiemy się w nieoczywiste miejsca i sąsiednie krainy muzyczne – zapewnia Kaja Prusinowska.

 

Warsztaty kolęd i szczedriwek z Oksaną But odbędą się we wtorek w godz. 18:00-19:30, natomiast familijne spotkanie z Kompanią Janusza Prusinowskiego zaplanowano na czwartek w godz. 17:00-18:30. Miejscem obu wydarzeń będzie Miejski Dom Kultury w Mławie, ul. Stary Rynek 13.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: