Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAWIADOMOŚCI

Mławska wystawa w Sońsku

Reklama

„Skrzydła Północnego Mazowsza 1940 – 1946” to wystawa przygotowana przez mławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Do końca października można ją oglądać na ogrodzeniu na przeciwko kościoła w Sońsku.

Wystawa poświęcona jest lotnikom służącym w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii w latach 1940 – 1946, urodzonym na terenie powiatów ciechanowskiego, działdowskiego, mławskiego, płońskiego, żuromińskiego oraz gmin Czernice Borowe i Krasne.

Spośród około 18 tysięcy żołnierzy polskich, służących w Polskich Siłach Powietrznych i Pomocniczej Lotniczej Służbie Kobiet w Wielkiej Brytanii, około 100 osób pochodziło z naszego terenu. Wśród nich są piloci myśliwców, piloci bombowców, nawigatorzy, radiooperatorzy, mechanicy, rusznikarze, kierowcy, kanceliści czy sanitariusze. Autorzy pragną tą wystawą przywrócić pamięć o lokalnych bohaterach.

Wcześniej „Skrzydła Północnego Mazowsza” były prezentowane m.in. w Mławie i Opinogórze Górnej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: