Reklama

KULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

Konkurs w Żurominie. Uczniowie recytowali Szymborską

Reklama

Za nami jesienny konkurs recytatorski w Żuromińskim Centrum Kultury. Uczniowie ze szkół podstawowych i średnich recytowali wiersze Wisławy Szymborskiej.

W najmłodszej kategorii zwyciężyła Maja Brzostek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żurominie, w starszej Maja Stańczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żurominie, a wśród uczniów szkół średnich najlepiej wypadła Łucja Lorkowska z żuromińskiego „Ogólniaka”.

Specjalną nagrodę Radia 7 otrzymała 11-letnia Maja Brzostek. Recytatorka tłumaczy, jak znaleźć się na najwyższym stopniu podium.

 

W tym roku konkurencja była wyjątkowa, a szczególnie dopisali uczniowie szkół średnich – mówi dyrektor Żuromińskiego Centrum Kultury Janusz Kuklewicz.

 

Konkurs odbył się w czwartek w sali widowiskowej Żuromińskiego Centrum Kultury. Recytatorów oceniało jury w składzie: dyrektor Powiatowo-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żurominie Joanna Rakoczy, Renata Mendalka z Urzędu Gminy, instruktorka teatralna Żuromińskiego Centrum Kultury Marzena Wieczorek oraz aktor Rafał Maj.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: