Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7TEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Kobieta, która odczarowała Zespół Downa. Spotkanie z Dominiką Kasińską w Ciechanowie

Reklama

Spotkanie z Dominiką Kasińską, czyli „kobietą, która odczarowała zespół Downa” odbędzie się we wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. Rozmowę z Dominiką i jej mamą poprowadzi dziennikarka Radia 7 Edyta Szewczyk.

Sławę i medialny sukces dał Dominice Kasińskiej udział w 1. sezonie programu Przemysława Kossakowskiego „Down the Road. Zespół w trasie”. Po programie postanowiła kontynuować telewizyjną karierę i przeprowadzać wywiady. Stworzyła swój kanał na platformie YouTube, który ma obecnie blisko 13,5 tys. subskrybentów. Tam nie tylko rozmawia z ciekawymi ludźmi, ale też dzieli się swoim codziennym życiem. Do tego uczy w szkole, chodzi po górach, tańczy i śpiewa w Zespole Regionalnym Pieśni i Tańca „Ondraszek” w Szczyrku, a ponadto aktywnie działa jako wolontariuszka Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Wielkie Serce” w Bielsku-Białej i Festiwalu Zaczarowanej Piosenki Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” w Krakowie. Dominika jest również przedstawicielką w Sejmiku Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego.

Organizator wydarzenia, a prywatnie tata dziewczynki z zespołem Downa, Robert Słupski, cieszy się, że udało mu się zaprosić Dominikę i jej mamę Annę Kasińską do Ciechanowa.

 

Dominika Kasińska łamie wszelkie stereotypy i bariery przypisane osobom z zespołem Downa.

 

Spotkanie z Dominiką Kasińską i jej mamą Anną odbędzie się we wtorek o godz. 18:00 w Krzywej Hali przy pl. Piłsudskiego 1 w Ciechanowie. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Radia 7 Edyta Szewczyk.

Dzień później, Dominika zaśpiewa podczas koncertu „Spełniamy Marzenia III”. To wyjątkowe wydarzenie, w ramach którego lokalni artyści i młode śpiewające talenty spełniają artystyczne marzenia osób z niepełnosprawnościami. Na profilu Radia 7 na Facebooku wkrótce pojawi się konkurs, w którym będzie można wygrać wejściówki na ten koncert. Patronem medialnym obu wydarzeń jest Radio 7.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: