Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Jest porozumienie – będzie współpraca. Terytorialsi w koalicji z policją

Reklama

Wspólne akcje poszukiwawcze i ratownicze oraz wzajemne szkolenia – to główne cele porozumienia podpisanego między mazowiecką policją a 5 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej.

Obie strony odbędą szkolenia, aby właściwie przygotować się do wspólnych działań prowadzonych w sytuacjach kryzysowych, w czasie klęsk żywiołowych, czy w ramach akcji poszukiwawczo-ratowniczych.

Zarówno żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, jak i funkcjonariusze policji, będą udzielać sobie wsparcia logistycznego w zależności od potrzeb. Będą to miejsca zakwaterowania, strzelnice, sprzęt wojskowy lub policyjny oraz środki transportu.

Jak zapewniają beneficjenci zawartego porozumienia, współpraca pomiędzy jednostkami umożliwi efektywne reagowanie na zagrożenia, a także przyczyni się do zwiększania potencjału obronnego państwa oraz bezpieczeństwa obywateli.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: