Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7WIADOMOŚCI

Gość ciechanowskiej biblioteki. Autorka powieści o silnych i mądrych kobietach

Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza w środę na spotkanie autorskie. Jego gościem będzie Barbara Wysoczańska, historyk z pasji i wykształcenia, a obecnie wyłącznie pisarka.

Barbara Wysoczańska to autorka, która szturmem wdarła się na listy bestsellerów. Jej powieści, w których łączy polską historię XX wieku i losy nietuzinkowych kobiet, cieszą się wielką popularnością wśród czytelniczek. Autorka podziwia silne i mądre kobiety, i to na nich próbuje się wzorować, a historia jest dodatkowym zabarwieniem jej opowieści. Jej debiut literacki to romans osadzony w realiach II wojny światowej. Książka „Narzeczona nazisty” przedstawia historię Polki, Hani Wolińskiej, która jest studentką germanistyki i przed wybuchem II wojny światowej podejmuje się pracy jako dama do towarzystwa zamożnej, niemieckiej hrabiny. W jej domu poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richtera. Dotąd ukazało się pięć powieści Barbary Wysoczańskiej. Oprócz „Narzeczonej nazisty” są to: „Siła kobiet”, „Świat na nowo”, „Aktoreczka” i „Cena wolności”. Powieści te to jedne z najczęściej wypożyczanych tytułów w bibliotece.

Spotkanie z Barbarą Wysoczańską odbędzie się w środę o godz. 17:00 w Krzywej Hali przy Placu Piłsudskiego 1.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: