Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

„Edukacja z Wojskiem”. Ruszył pilotaż programu

Reklama

Rozpoczął się pilotaż programu „Edukacja z Wojskiem” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Program edukacyjno-obronny został przygotowany i jest realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Polega on na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego 3-godzinnych zajęć lekcyjnych, łączących teorię i praktykę. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności, kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Uczniowie zapoznają się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz udzielania pomocy. Na naszym terenie wytypowanych zostało 31 szkół podstawowych, po jednej z każdej gminy, oraz 3 szkoły ponadpodstawowe.

Lekcje w ramach programu „Edukacja z Wojskiem” zostaną przeprowadzone do 20 czerwca.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: