Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Dwa bliźniacze bloki powstaną w Ciechanowie. Wybuduje je TBS

Reklama

Miejska spółka Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Ciechanowie wybuduje dwa bliźniacze bloki przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Sto nowych mieszkań ma być oddanych do użytkowania z końcem przyszłego roku. Nabór dla potencjalnych najemców ruszy w drugim kwartale tego roku.

TBS chce wykonać tę inwestycję w niespełna dwa lata. Oba bloki będą miały po 50 lokali na wynajem, z dojściem do własności. Pięciokondygnacyjne budynki zostaną przyłączone do miejskiej sieci ciepłowniczej i będą miały windy. W ramach inwestycji TBS zagospodaruje też teren wokół bloków i wybuduje parking dla 140 aut.

To kolejna inwestycja miasta w obszarze polityki mieszkaniowej – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

TBS już uzyskało pozwolenie na budowę. Przetarg na realizację inwestycji ma być ogłoszony jeszcze w tym kwartale. Na lutowej sesji Rady Miasta Ciechanów podejmowana będzie uchwała w sprawie zasad przeprowadzania naboru wniosków dla przyszłych najemców lokali w dwóch nowych budynkach przy ul. Powstańców Wielkopolskich.

Miasto pozyskało na realizację inwestycji 11,6 mln zł. Część kosztów pokryje TBS w ramach kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie w wysokości 2,9 mln zł udało się również pozyskać ze środków rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: