Reklama

CIECHANOWSKISPORTTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ciechanowski basen wróci do poprzedniego harmonogramu? „To tylko kwestia czasu”

Reklama

Ciechanowska pływalnia wkrótce wróci do poprzednich godzin funkcjonowania. Ma to związek z uruchomieniem elektrociepłowni na biomasę, która produkuje dla miasta własny prąd.

Przypomnijmy, od 1 października ubiegłego roku kryta pływalnia przy ul. 17 Stycznia w Ciechanowie jest czynna w godzinach 7:00-20:00. Wcześniej basen działał od 6:00 do 22:00. Skrócenie czasu działania obiektu o trzy godziny zrodziło problemy związane z dostępnością basenu dla mieszkańców Ciechanowa. Z pływalni regularnie korzystają trzy kluby pływackie: Miejski Pływacki Klub Sportowy Orka, Klub Pływacki Ciechanów i Inter Mazovia, które popołudniami zajmują 4 z 6 torów na dużej niecce.

Teoretycznie dla pozostałych użytkowników powinny być dostępne dwa tory. W praktyce wygląda to inaczej – wyjaśnia prezes Orki Ciechanów Gabriel Kowalski.

 

Dlatego na stronie klubu Orka pojawił się apel z prośbą o przywrócenie poprzedniego harmonogramu działania basenu.

Jak zapewnił w rozmowie z Radiem 7 prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, to tylko kwestia czasu. Elektrociepłownia Ciechanów, która w miniony piątek została oficjalnie otwarta już produkuje własny prąd, który wkrótce zasili basen.

 

Komunikat w tej sprawie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie ma wydać w najbliższych tygodniach.

Tańsza energia wytwarzana przez miejską spółkę będzie skutkowała powrotem pełnego nocnego oświetlenia ulicznego, a w przyszłości zasili budynki samorządowe, w tym m.in. szkoły, przedszkola i inne obiekty sportowe.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: