Reklama

CIECHANOWSKIKULTURAPOD PATRONATEM RADIA 7WIADOMOŚCI

40. rocznica „Tragedii Modlińskiej”. Ciechanowianie uczczą pamięć harcerek

Reklama

To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii Ciechanowa. W pożarze ośrodka „Wisła” w Modlinie zginęło siedem druhen z Hufca ZHP Ciechanów. Harcerze przygotowali czterodniowe obchody na 40. rocznicę „Tragedii Modlińskiej”.

Rozpoczną się we wtorek o godz. 17:00. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie tamte tragiczne wydarzenia będzie wspominać druhna harcmistrzyni Urszula Gajczyk oraz druh harcmistrz Krzysztof Gajczyk.

W środę harcerze wspólnie z Państwową Akademią Nauk Stosowanych organizują konferencję „Bezpieczni w edukacji”.

W sobotę odbędzie się terenowa Harcerska Gra Miejska dla zuchów i harcerzy. Jej tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo.

Zwieńczeniem rocznicowych wydarzeń będzie msza święta w intencji zmarłych harcerek, która zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 16:00 w kościele farnym. Po niej harcerze złożą kwiaty na grobach druhen, na cmentarzu komunalnym w Ciechanowie.

10 marca 1984 r. Harcerki z Hufca ZHP Ciechanów brały udział w kursie instruktorów zuchowych, który odbywał się w Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji „Wisła” w Modlinie. Tragicznej nocy w ośrodku wybuchł pożar. W barakach były zakratowane okna. W pożarze zginęło siedem z nich, najmłodsza miała 19 lat, najstarsza 45.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: