Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Szpital w Sierpcu ponownie przekształcony w covidowy

Reklama

Sierpecki szpital znów szpitalem covidowym. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej starosta sierpecki Andrzej Cześnik, poinformował o przekształceniu placówki w Sierpcu w leczącą głównie osoby zakażone koronawirusem.

Decyzją wojewody od wczoraj szpital w Sierpcu ma zapewnić 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa, 123 łóżka dla pacjentów z potwierdzoną chorobą, w tym 3 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorami oraz respiratorami.

Jak informuje starosta, bez zmian będzie funkcjonował oddział pediatryczny, z kolei poradnie chirurgiczna, ortopedyczna i USG przeniesione zostały do Przychodni Specjalistycznej przy ulicy Słowackiego. Pracownia endoskopii mieścić się będzie w budynku administracji szpitala.

Pacjenci wymagający opieki szpitalnej, inni niż zakażeni koronawirusem, będą kierowani do szpitali w Płocku i Płońsku. Te placówki przejmą dotychczasowe zadania szpitala w Sierpcu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: