Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Sierpecki szpital dla chorych na koronawirusa. Inni pacjenci będą przeniesieni

Reklama

Od środy 4 listopada sierpecki szpital zmienia profil. Ma służyć leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Taką decyzję podjął wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Szpital ma zabezpieczyć 123 łóżka dla chorych na COVID-19. 3 miejsca muszą być wyposażone w kardiomonitor i respirator.

Jak informuje dyrektor szpitala Robert Makówka, prace nad przekształceniem placówki już się rozpoczęły. Pacjenci, którzy mogą przebywać w domu zostaną wypisani ze szpitala. Pozostali zostaną we wtorek przeniesieni do innych placówek.

Starosta sierpecki Andrzej Cześnik informuje, że od środy do szpitala będą przyjmowani wyłącznie pacjenci zakażeni koronawirusem. Pozostali kierowani będą do szpitali w Płońsku, Płocku i Mławie.

To niecodzienna sytuacja w Sierpcu – mówi burmistrz miasta Jarosław Perzyński.

 

Normalnie w przychodni przy ulicy Matejki pracować będzie nocna i świąteczna opieka medyczna. Ponadto szpital pracuje nad stworzeniem całodobowej pediatrii. Do dyspozycji pacjentów oddane będzie również ambulatorium chirurgiczne oraz punkt pobrań laboratoryjnych.

Sierpecki szpital będzie przeznaczony dla pacjentów z koronawirusem do odwołania na terytorium Polski stanu epidemii.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: