Reklama

CIECHANOWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Pomazany pomnik orła w Ciechanowie. Akt wandalizmu zarejestrowały kamery monitoringu

Reklama

Dwie litery „Z”, które są symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, pojawiły się na pomniku orła w Ciechanowie. Akt wandalizmu do którego doszło przy ul. 17 Stycznia zarejestrowały kamery monitoringu.

Do incydentu doszło w czwartek ok. godz. 6:30. Operator miejskiego monitoringu zawiadomił policję o akcie wandalizmu na pomniku „Walka Męczeństwo Zwycięstwo 1939–1945” potocznie nazywanym pomnikiem orła. Na jego podstawie pojawiły się dwa znaki „Z” namalowane czerwoną farbą.

Warto przypomnieć, że pomnik orła wzbudza w ostatnim czasie kontrowersje. Miasto pozyskało pieniądze na jego remont, tymczasem wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński na wniosek grupy mieszkańców wszczął postępowanie dekomunizacyjne w sprawie tego postumentu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak informuje rzecznik ciechanowskiego ratusza Paulina Rybczyńska, sprawa dewastacji pomnika została przekazana policji.

 

Remont pomnika już się rozpoczął i jak informuje ciechanowski ratusz, prace będą kontynuowane.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: