Reklama

CIECHANOWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Nowe połączenia autobusowe w powiecie ciechanowskim. Samorząd stara się o pieniądze

Reklama

Powiat ciechanowski stara się o uruchomienie dwóch nowych linii autobusowych. Poprosili o nie mieszkańcy.

Obecnie samorząd powiatowy realizuje przewozy autobusowe na jednej linii: Ciechanów-Opinogóra Górna-Obiedzino Górne. Kursowanie autobusu odbywa się z udziałem środków pochodzących z rządowego programu przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

Teraz powiat ciechanowski planuje uruchomić dwie kolejne linie na trasie: Ciechanów-Glinojeck przez Malużyn oraz Ciechanów-Władysławowo przez Regimin.

Potrzebę uruchomienia tych połączeń zgłosili mieszkańcy powiatu – wyjaśnia zastępca kierownika wydziału komunikacji Starostwa Powiatowego w Ciechanowie Karol Makijonko.

 

Obie linie zostaną uruchomione w przyszłym roku, jednak ich utworzenie jest uzależnione od otrzymania finansowania od wojewody mazowieckiego. Są również plany uruchomienia połączenia autobusowego z sąsiednim powiatem przasnyskim.

 

Radni powiatu ciechanowskiego wyrazili zgodę na podpisanie porozumienia w tej sprawie. Całość kosztów utrzymania linii Przasnysz-Ciechanów-Grudusk-Mława będzie ponosił powiat przasnyski.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: