Reklama

NA SYGNALEREGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Zarzut dla burmistrza Nowego Miasta. Podejrzany nie przyznaje się do winy

Reklama

Prokuratora Rejonowa w Płońsku przedstawiła burmistrzowi Nowego Miasta Sławomirowi Z. zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Podejrzany nie przyznaje się do winy.

Przypomnijmy, do zdarzenia z udziałem burmistrza doszło 25 maja w Nowym Mieście. Na skrzyżowaniu ulic Płońskiej z Ciechanowską burmistrz uderzył w czekającego na włączenie się do ruchu mercedesa-lawetę i próbował uciec z miejsca kolizji. Poszkodowany kierowca ruszył uszkodzonym autem w pościg za Sławomirem Z. i wspólnie z innymi świadkami zdarzenia zatrzymał go na parkingu przed szkołą. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Wezwana na miejsce zdarzenia policja przebadała burmistrza alkomatem, a ten wykazał dwa promile alkoholu. Prokuratura Rejonowa w Płońsku na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiła Sławomirowi Z. zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.

Podejrzany nie przyznaje się do winy – wyjaśnia szefowa płońskiej prokuratury Ewa Ambroziak.

 

Podejrzanemu przysługuje prawo składania wniosków dowodowych, jednak jak zapewnia Ewa Ambroziak, materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę jest obszerny. O dalszych losach Sławomira Z. zdecyduje sąd.

 

Burmistrz już stracił prawo jazdy. Jeśli zapadnie w tej sprawie prawomocny wyrok skazujący, Sławomir Z. straci również mandat burmistrza Nowego Miasta.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: