Reklama

CIECHANOWSKINA SYGNALEWIADOMOŚCI

Akcja „Trzeźwość”. W powiecie ciechanowskim

Reklama

Od wczesnych godzin porannych policjanci ciechanowskiej drogówki prowadzą lokalne działania pod nazwą ,,Trzeźwość”. Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Przepisy prawne określają dozwolone progi trzeźwości oraz konsekwencje ich przekraczania. Niestety pomimo licznych apeli policji, wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, decydujących się na kierowanie po spożyciu alkoholu.

W środę na drogach Ciechanowa i powiatu ciechanowskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących. Patrole będą kontrolować kierowców jednocześnie w kilku miejscach.

Policja apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: