Reklama

NA SYGNALEREGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Napad na sklep w Nowym Mieście. Napastnik groził łomem

Reklama

Zamaskowany 31-latek napadł na ekspedientkę sklepu spożywczego w Nowym Mieście. Sprzedawczyni skutecznie odparła atak napastnika gazem pieprzowym. Mężczyzna został aresztowany i już usłyszał zarzuty.

Zamaskowany i z kapturem na głowie napastnik wszedł do sklepu i chwilę chodził między półkami. Gdy podszedł do kasy, kupił drobne przedmioty, a następnie wyciągnął łom. Grożąc nim ekspedientce zażądał pieniędzy i próbował wejść za ladę. Kobieta szybko zareagowała, wyciągnęła gaz pieprzowy i obroniła się przed napastnikiem. Mężczyzna uciekł, ale płońscy policjanci na podstawie m.in. nagrania ze sklepowego monitoringu i zabezpieczonych śladów na miejscu zdarzenia, ustalili tożsamość sprawcy napadu. Gdy mundurowi zapukali do drzwi domu 31-letniego mieszkańca gminy Nowe Miasto, ten najpierw próbował się przed nimi ukryć, a później uciec przez okno.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu. Grozi mu za to do 20 lat więzienia. Na razie jest tymczasowo aresztowany. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 3 miesiące.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: