Reklama

NA SYGNALEREGIONWIADOMOŚCI

Rozpylony gaz. Dziesiątki ratowników ewakuowało szkołę w Przasnyszu

Reklama

18 zastępów zawodowej i ochotniczej straży pożarnej, 6 zespołów karetek pogotowia i 4 policyjne radiowozy. Takie siły zostały skierowane do piątkowej ewakuacji uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Przyczyną był rozpylony gaz nieznanego pochodzenia.

Jedna z uczennic zasłabła, kolejni uczniowie uskarżali się na zawroty głowy, wymioty i bóle brzucha. W związku z rosnącą liczbą osób z podobnymi objawami podjęto decyzje o wezwaniu na miejsce Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ciechanowa oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Medycznego z Warszawy. Na miejscu utworzono punkt medyczny, gdzie strażacy wraz z ratownikami medycznymi udzielali pierwszej pomocy.

W związku ze zdarzeniem z budynku szkoły ewakuowano 340 osób, 19 spośród nich wymagało hospitalizacji, a łącznie pomocy medycznej udzielono 40 osobom.

Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: