Reklama

REGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Rewitalizacja parku w Raciążu i termomodernizacja szpitala w Mławie. Pomogą unijne pieniądze

Reklama

Dzięki funduszom europejskim zabytkowy park miejski w Raciążu przejdzie rewitalizację, a w szpitalu w Mławie zostanie przeprowadzony remont.

W piątek 10 lutego marszałek Adam Struzik podpisał umowy z samorządami na realizację tych inwestycji.

Szpital w Mławie planuje przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji za blisko 7 mln zł. To bardzo potrzebna inwestycja – ocenia marszałek województwa Adam Struzik.

 

Poza ociepleniem budynku w mławskim szpitalu pojawią się również odnawialne źródła energii. Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie Waldemar Rybak liczy na mniejsze rachunki.

 

Drugim z beneficjentów unijnych środków jest Raciąż, gdzie już wkrótce zostanie otwarty zrewitalizowany park miejski przy ul. Mławskiej. To kolejny etap tego zadania – mówi burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski.

 

Całkowita wartość obu inwestycji wyniesie ponad 8 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej to blisko 4 mln zł. Środki pochodzą z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: