Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Ranking Liceów 2023

Reklama

W rankingu najlepszych Liceów 2023 na północnym Mazowszu, najwyżej zostało sklasyfikowane Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie.

W 25. edycji Rankingu miesięcznika Perspektywy przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących, spośród 2200. W rankingu brane były pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także sukcesy uczniów w olimpiadach. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie zajęło 48. miejsce w województwie i 159. w kraju. Zdobyło w rankingu złotą tarczę.

Jak przyznaje w rozmowie z Radiem 7 dyrektor placówki Paweł Nowacki, po cichu liczył na wysokie miejsce w plebiscycie.

 

Złota tarcza to dla szkoły ogromny sukces – dodaje dyrektor Paweł Nowacki.

 

Ubiegłoroczny laureat złotej tarczy – Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie zanotował spadek. W tegorocznym rankingu Krasiniak zajął 68. miejsce w województwie i 267. w kraju i wywalczył srebrną tarczę. Ten wynik bardzo nas cieszy – zapewnia dyrektor placówki Marzanna Zmysłowska.

 

Srebrną tarczę zdobyły także: Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku i I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku.

Brązową tarczę wywalczyło: LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu , II LO im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie, LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie oraz LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Makowie Mazowieckim.

Pełne zestawienie najlepszych liceów jest dostępne TUTAJ.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: