Reklama

REGIONWIADOMOŚCI

Dwa katolickie licea najlepsze w regionie według miesięcznika „Perspektywy”

Reklama

Dziesięć liceów ogólnokształcących z naszego regionu znalazło się w rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Zestawienie obejmuje 1000 liceów.

Najwyżej uplasowały się dwie szkoły katolickie – na 301. miejscu Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie, oraz na 379. Liceum Biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu.

W pierwszej pięćsetce są jeszcze tylko dwie nasze placówki. To ciechanowskie LO im. Krasińskiego – na 385. pozycji – oraz przasnyski ogólniak im. Komisji Edukacji Narodowej – na 482.

Poza pierwsze pół tysiąca najlepszych szkół wypadło w tym roku I liceum im. Wyspiańskiego z Mławy. Spadło o 100 miejsc – na 593.

Najliczniejszą reprezentację w rankingu ma Sierpc. Oprócz liceum Wetmańskiego znalazły się w nim LO im. Sucharskiego oraz ogólniak w Zespole Szkół nr 1 – są kolejno 676. oraz 978.

Na liście jest też jeszcze jedna ciechanowska szkoła – to liceum nr 2 im. Mickiewicza, na 905. miejscu.

Działdowo jest reprezentowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Żeromskiego, które zajęło 726. pozycję.

Autorzy przygotowujący ranking pod uwagę brali wyniki uczniów poszczególnych placówek na maturze oraz sukcesy w olimpiadach przedmiotowych.

TU prezentujemy także ranking techników.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: