Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Poseł Cicholska zostaje, Olejniczak i Kołakowski bez mandatów

Reklama

Nie będzie dużych zmian na liście posłów i senatorów reprezentujących nasz region. Takie wnioski można wyciągnąć analizując wyniki wczorajszych wyborów parlamentarnych.

Wszystko wskazuje na to, że Waldemar Olejniczak i Robert Kołakowski z Prawa i Sprawiedliwości nie zasiądą ponownie w sejmowych ławach. Do parlamentu nie dostał się nikt z powiatu mławskiego ani żuromińskiego.
Swojego przedstawiciela w Sejmie będzie miał za to w tej kadencji powiat działdowski. Zostanie nim Robert Gontarz, z czwartym wynikiem na liście PiS-u w okręgu elbląskim.
Nasz rejon w Sejmie będzie reprezentować ponownie prawdopodobnie Anna Cicholska z Prawa i Sprawiedliwości. Obok niej z okręgu płockiego poselskie mandaty otrzymają kandydaci z tego samego ugrupowania: Marek Opioła, Maciej Wąsik, Maciej Małecki, Łukasz Szumowski i Jacek Ozdoba.
Okręg będzie miał najpewniej po jednym pośle z PSL-u – Piotra Zgorzelskiego i z SLD – Arkadiusza Iwaniaka i dwóch z Koalicji – Marcina Kierwińskiego i Elżbietę Gapińską.
Senatorami ponownie zostaną Jan Maria Jackowski i Bogusława Orzechowska, oboje z PiS-u.
Podobnie jak w całym kraju zwycięstwo PiS-u w naszych powiatach jest bezapelacyjne. Najwyższy wynik – po 57 procent głosów partia otrzymała w powiatach mławskim i żuromińskim. Najniższy w działdowskim – o blisko 9 punktów procentowych mniej.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: