Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Uczcili Sybiraków w Mławie. Poświęcono odnowiony pomnik Golgoty Wschodu

Reklama

Obchody Światowego Dnia Sybiraka i 84. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę w tym roku odbyły się w Mławie 15 września.

Rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Świętej Trójcy. Po niej uczestnicy spotkania przeszli na cmentarz parafialny, gdzie przed pomnikiem Golgoty Wschodu odbyła się druga część uroczystości. Rozpoczęto ją od poświęcenia pomnika, który został odnowiony staraniem mławskiego oddziału Związku Sybiraków, przy wsparciu wielu osób i instytucji.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, członkowie rodzin sybiraków, poczty sztandarowe oraz młodzież ze szkół w Mławie.

Obecna była również poseł Anna Cicholska, która podkreśla w rozmowie z Radiem 7, jak ważne są takie uroczystości.

 

Prezes mławskiego oddziału Związku Sybiraków Grzegorz Dzikowski przypomniał historię i losy zesłańców syberyjskich oraz ofiar agresji Związku Radzieckiego na II Rzeczpospolitą. Musimy przypominać prawdę – zaznacza prezes Grzegorz Dzikowski.

 

Obchody uświetnili swoją obecnością żołnierze z 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu oraz z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Uroczystości na cmentarzu zakończyły się salwą honorową i odczytaniem apelu poległych oraz złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikiem.

Po oficjalnej części obchodów, na estradzie parku miejskiego patriotyczny program słowno-muzyczny przedstawili uczniowie mławskich szkół.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: