Reklama

CIECHANOWSKIWIADOMOŚCI

Modernizacja ul. Leśnej ruszy w tym roku. Powiat ciechanowski odzyskał promesę inwestycyjną

Reklama

Powiatowi ciechanowskiemu udało się odzyskać promesę inwestycyjną na przebudowę drogi powiatowej Ciechanów-Romanowo. Konkretnie chodzi o ulicę Leśną w Ciechanowie biegnącą do miejscowości Rutki Marszewice. Poprzednia promesa wygasła w sierpniu.

Ta oczekiwana przez mieszkańców inwestycja miała się rozpocząć w ubiegłym roku. W pierwotnym planie cały odcinek drogi miał być przebudowany i poszerzony, miał też powstać chodnik i ścieżka rowerowa. Jednak kwota najniższej oferty, która wpłynęła w ogłoszonym przetargu, sięgnęła 20 mln zł. Promesa inwestycyjna z Banku Gospodarstwa Krajowego wynosiła 5 mln 225 tys zł. Ponieważ powiat nie przystąpił do realizacji zadania promesa wygasła 22 sierpnia.

Poseł Anna Cicholska twierdzi, że osobiście zaangażowała się w jej odzyskanie.

 

Dziś już wiadomo, że inwestycja musi być podzielona na etapy. Mamy teraz 9 miesięcy na ogłoszenie przetargu – informuje starosta ciechanowski Andrzej Kaluszkiewicz.

 

Powiat będzie się starał pozyskać środki zewnętrzne na realizację kolejnych dwóch etapów tej inwestycji.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: