Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Nie będzie rekonstrukcji „Bitwy pod Mławą”.

Reklama

To już pewne – w tym roku nie będzie inscenizacji nalotu bombowego na Mławę, ani rekonstrukcji bitwy na polach w Uniszkach Zawadzkich.

Rekonstrukcja „Bitwy pod Mławą” była przez miasto organizowana dziesięciokrotnie. Spektakularne widowisko z udziałem dziesiątek rekonstruktorów, czołgów i samolotów przyciągało pod Mławę tłumy miłośników historii.

Jak dowiedziało się Radio 7, takich rekonstrukcji już nie będzie. Nie tylko z powodu pandemii – podkreśla burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski.

 

W tym roku miasto chce w inny sposób uczcić pamięć Polaków poległych pod Mławą w 1939 roku.

 

Mławski Szlak Turystyczny to wytyczony przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze szlak biegnący na linii oporu Polaków na granicy z Prusami Wschodnimi. Szlak liczy 40 km. Jego najważniejszymi elementami są znajdujące się wzdłuż jego trasy oryginalne fortyfikacje, w tym schrony bojowe i transzeje z okresu II wojny światowej. Turyści znajdą na nim także wiele innych atrakcji, w tym m.in. zabytki architektoniczne, czy miejsca pamięci np. kopiec Powstańców Styczniowych w Mławie, cmentarz niemiecki w Mławce i pomnik piechura w Uniszkach Zawadzkich. Inaugurację szlaku zaplanowano na 27 sierpnia.

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Święto Wojska Polskiego odbędą się tradycyjnie 1 września pod pomnikiem piechura.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

2 razy komentowano

  1. Czas na zmianę włodarza miasta, obecny dawno się wypalił i tylko biby dla emerytów ewentualnie cyganów w parku potrafi urządzić, bo już nawet Dni Mławy nie do końca się udały…

    1. Czy zostały jakiekolwiek atrakcje dla rodziców z młodszymi i starszymi dziećmi oraz dla mlodziezy ? Co miasto robi w tym kierunku? Reklamy zamieszkaj w Mławie były chyba skierowane tylko do emerytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: