Reklama

DZIAŁDOWOKULTURAWIADOMOŚCI

„Mazurska Gadka 2026”. Działdowo z głównymi nagrodami

Reklama

Dwie główne nagrody i dwa wyróżnienia przywieźli z Kętrzyna młodzi reprezentanci Działdowa. Laureaci miejskich eliminacji konkursu „Mazurska Gadka 2026” wystąpili w II Regionalnym Konkursie Mowy Mazurskiej.

Wydarzenie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. Z mazurską gadką zmierzyły się dzieci z Działdowa, Kętrzyna, Olecka i Ostródy. Byli to zwycięzcy wcześniejszych eliminacji lokalnych.

Działdowo miało szczególne powody do dumy. W kategorii klas I-III 1. miejsce zdobył Leon Osiecki. Wśród uczniów klas IV-VI najlepszy okazał się Ignacy Tomporowski. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Zofia Woźniak, a w kategorii klas VII-VIII wyróżniona została Michalina Pruchniewska.

Reprezentanci Działdowa to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły oraz Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 im. Królowej Jadwigi. Do konkursu przygotowywały ich Gabriela Nowakowska i Anna Waks.

Juror konkursu, dr Piotr Szatkowski z Instytutu Slawistyki Polskiej Akademii Nauk podkreśla, że wydarzenie ma nie tylko charakter artystyczny, ale też edukacyjny i tożsamościowy.

 

Finał zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalne Konik Mazurski z Kętrzyna ze wsparciem finansowym jednostek samorządu.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Przejdź do treści

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: