Reklama

REGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Mazowsze pomoże ratować zabytki i miejsca pamięci. Poznaliśmy beneficjentów

Reklama

Mazowsze dofinansuje ratowanie zabytków i miejsc pamięci.

Urząd Marszałkowski wsparł m.in. renowację grobu wojennego żołnierzy Armii Krajowej na cmentarzu parafialnym w Glinojecku, renowację Pomnika Wolność w Strzegowie, odtworzenie stolarki okiennej pałacu w Luberadzu czy prace ratunkowe i konserwatorskie przy ołtarzu bocznym w ratowskim sanktuarium.

W ramach programu „Mazowsze dla zabytków” można było zdobyć dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach. Do urzędu wpłynęło 231 wniosków na łączną kwotę ponad 45,2 mln zł. Samorząd Mazowsza dofinansował 140 inwestycji.

W sumie to blisko 14 mln zł z budżetu województwa na ratowanie zabytków w całym regionie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Gminy i powiaty mogły również pozyskać środki na rewitalizację, modernizację, konserwację, a także tworzenie nowych miejsc pamięci takich jak: pomniki, kapliczki, krzyże przydrożne, nagrobki czy tablice upamiętniające wydarzenia lub postacie historyczne. W ramach programu „Mazowsze dla miejsc pamięci” samorząd przeznaczył 2 mln zł na realizację 38 inwestycji.

 

Listę beneficjentów obu programów:

Mazowsze dla miejsc pamięci

Mazowsze dla zabytków

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: