Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Kąpielisko na zalewie Ruda w te wakacje? Samorządy deklarują współpracę

Reklama

Przez ostatnie dwa sezony wakacyjne mieszkańcy Mławy i okolic nie mogli korzystać z popularnego kąpieliska na zalewie Ruda. Czy w te wakacje kąpielisko zostanie uruchomione – zależy od samorządów.

Przypomnijmy, przez ostatnie dwa lata trwała rewitalizacja zbiornika, którą prowadziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Prace już zostały zakończone. Ich głównym celem było przywrócenie zdolności retencyjnych i przeciwpowodziowych zbiornika.

Cel rekreacyjny, czyli urządzenie kąpieliska, to zadanie samorządu, a w zasadzie trzech samorządów – wyjaśnia wójt gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski.

 

Burmistrz Mławy, wójt Lipowca Kościelnego oraz wójt Iłowa opublikowali w mediach społecznościowych filmik, w którym deklarują współpracę w stworzeniu kąpieliska. Skąd wezmą pieniądze na to zadanie?

 

W ramach rewitalizacji odmulono zalew, wyremontowano zaporę, zbudowano przepławkę do migracji ryb i wyremontowano drogę. Inwestycja kosztowała 17,5 mln zł.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: