Reklama

REGIONTEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Kąpielisko na zalewie Ruda. Chce je wybudować pięć samorządów

Reklama

Nad zrewitalizowanym zalewem Ruda w Mławie powstanie kąpielisko. List intencyjny w tej sprawie podpisało pięć okolicznych samorządów: miasto Mława i tamtejszy powiat oraz gmina Lipowiec Kościelny z woj. mazowieckiego, a także powiat działdowski i gmina Iłowo-Osada z woj. warmińsko-mazurskiego.

Przypomnijmy, przez ostatnie 2 lata trwała rewitalizacja zbiornika, którą prowadziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Prace już zostały zakończone. Ich głównym celem było przywrócenie zdolności retencyjnych i przeciwpowodziowych zbiornika. Cel rekreacyjny, czyli urządzenie kąpieliska to zadanie samorządów.

Zadanie nie należy do najłatwiejszych bo w tej sprawie musiało się dogadać aż pięć samorządów – wyjaśnia wójt gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski.

 

Według wstępnych planów przy akwenie ma powstać strzeżona plaża, boiska i ścieżki rowerowe, a w przyszłości być może także niewielka przystań żeglarska.

Przez ostatnie dwa lata mieszkańcy Mławy i okolic nie mogli korzystać z zalewu dlatego już się nie mogą doczekać kąpieliska.

 

Mieszkańcy już w wakacje będą mogli bezpiecznie pływać. Dyrektor mławskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji organizuje kurs szkolenia ratowników.

Samorządy zamierzają ubiegać się o wsparcie budowy infrastruktury towarzyszącej na zalewie ze środków zewnętrznych, w tym z Krajowego Planu Odbudowy.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: