Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Druga operacja rączki Martynki Truszczyńskiej z Mdzewka

Reklama

Martynka Truszczyńska z Mdzewka przeszła w sobotę drugą operację rączki. 5-latkę chorą na hemimelię operował wybitny ortopeda z Florydy dr Dror Paley.

Jak przekazali Radiu 7 rodzice dziewczynki, skomplikowany zabieg trwał 4 godziny i przebiegł zgodnie z planem. Ich córce, która urodziła się z krótszą rączką, bez stawu i kości łokciowych, zamontowano specjalistyczny aparat. Jego zadaniem jest wydłużenie kości promieniowej o kolejne 5 cm. W rączce umieszczono również implant, który ma  skorygować wadę nadgarstka. Leczenie będzie trwało około pół roku.

Operacja była drugą z trzech niezbędnych do tego, by ręka prawidłowo funkcjonowała. Po pierwszej, która odbyła się dwa lata temu, i po długiej rehabilitacji, udało się ją wydłużyć o 6 cm.

Każdy z zabiegów to koszt ponad 200 tys. zł. Pieniądze udało się zebrać dzięki wsparciu wielu mieszkańców powiatu mławskiego i nie tylko.

Dziewczynce można przekazać m.in. 1% podatku. Aby to zrobić wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać KRS 0000037904, a w polu „Cel szczegółowy 1%” napisać: „28976 Truszczyńska Martyna”.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: