Reklama

CIECHANOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Modernizacja boiska w Ciechanowie. Będzie spełniało wymagania FIFA

Reklama

Na miejskim stadionie przy ul. 3 Maja w Ciechanowie rozpoczęła się wymiana nawierzchni bocznego boiska. Na przeprowadzenie prac ratusz pozyskał prawie 1,5 mln zł dofinansowania.

Boisko jest jedynym pełnowymiarowym i ogólnodostępnym tego typu obiektem o nawierzchni syntetycznej na terenie miasta. Z obiektu korzystają w szczególności kluby sportowe do rozgrywek zawodowych i treningów.

Prace rozpoczęły się od demontażu wysłużonej nawierzchni ułożonej 16 lat temu. Boisko przy stadionie miejskim zyska nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, certyfikowaną przez FIFA. Dodatkowo za bramkami zamontowane będą nowe piłkochwyty.

Inwestycja będzie kosztowała prawie 3 mln zł. Na jej realizację miasto pozyskało 1,48 mln zł dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska”. Boisko ma być gotowe w połowie lipca tego roku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: