Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Martynkę czeka kolejna operacja

Reklama

Martynkę z Mdzewka czeka kolejna ciężka operacja rączki. Lekarze wyznaczyli wstępnie jej termin. To styczeń 2021 roku. Czy zabieg uda się przeprowadzić w terminie, nie wiadomo. Jednak rodzice już zbierają środki , które umożliwią leczenie. Kwota jest niemała – ponad 200 tys. zł.


Dziewczynka cierpi na hemimelię łokciową, jej lewa rączka jest krótsza, nie ma kości łokciowej ani stawu. Może pomóc seria operacji, niestety nierefundowanych. Pierwsza odbyła się w lutym ubiegłego roku. Mówi mama czterolatki Marzena Truszczyńska.

Zabieg był możliwy, co podkreślają rodzice Martynki, tylko dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach. W zbieranie środków zaangażowało się wiele osób.
Druga operacja ma m.in. usprawnić nadgarstek, który jest wygięty pod nienaturalnym kątem. Rodzice czterolatki wierzą, że i tym razem uda się im zgromadzić pieniądze.
Każdy, kto chciałby wesprzeć dziewczynkę, może to zrobić za pośrednictwem portalu siepomaga.pl. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

 

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Urszula Adamczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: