DZIAŁDOWSKISPORTWIADOMOŚCI

Dreszczowiec z happy endem. Dekorglass rzutem na taśmę pokonał El Nino z Pragi

Dreszczowiec w Działdowie. Dekorglass w półfinale Pucharu Europy! Nasi tenisiści stołowi zdołali odrobić straty z pierwszego pojedynku ćwierćfinałowego z praskim El Nino i wygrali „złoty mecz”.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.To wystarczyło do przystąpienia do dogrywki. Tę wygrali nasi zawodnicy 2:1. Ojcem zwycięstwa był nieobecny w Pradze Jonathan Groth, który wygrał z Tomasem Konecnym i Jirim Vrablikiem po 3:1, a w złotym secie pokonał Tomasa Konecnego 11:4. Swój pojedynek wygrał Jakub Dyjas – z Jakubem Zelinką 3:0, za to przegrał złotego seta z Jirim Vrablikiem 6:11. Z kolei Kaii Konishi przegrał w podstawowym meczu z Vrablikiem 1:3, za to wygrał ostatniego decydującego złotego seta z Jakubem Zelinką 11:8. Walka trwała ponad 3 godziny.

W półfinale Dekorglass zagra z austriackim Felbermayr Wels.