Reklama

KULTURAREGIONTEMAT DNIAUMWMWIADOMOŚCI

Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego dla zabytków z Rościszewa i Sierpca

Reklama

Dworek w Rościszewie i klasztor w Sierpcu z certyfikatami „Cenny Zabytek Mazowsza”. Oba obiekty otrzymały również wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.


Tegoroczny nabór cieszył się rekordowo dużym zainteresowaniem. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęło prawie 200 wniosków. Ostatecznie dofinansowanie otrzymało ponad 150.
To bardzo ważny program dla lokalnej społeczności, mówi radny wojewódzki Konrad Wojnarowski.

Opactwo sióstr Benedyktynek w Sierpcu otrzymało 80 tys. złotych wsparcia. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na prace konserwatorskie i renowacyjne przy ścianach wewnętrznych nawy głównej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Będzie to ostatni etap prac.
50 tys. zł otrzymała Gmina Rościszewo. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na odnowienie tynków i okładzin architektonicznych na zabytkowym XVIII w. dworze w Rościszewie.
Certyfikat „Cenny Zabytek Mazowsza” przyznawany jest przez samorząd województwa mazowieckiego. Odznaczone nim zabytki to obiekty, które mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturowe i architektoniczne.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: