Reklama

CIECHANOWSKIUMWMWIADOMOŚCI

Co dalej z zabytkiem na Fabrycznej? Ciechanów nadal szuka nowego wykonawcy

Reklama

Do poniedziałku został wydłużony termin składania ofert do przetargu na wyłonienie wykonawcy, który dokończy remont zabytkowego budynku przy ul. Fabrycznej 2 w Ciechanowie.

Wykonawca, który rozpoczął remont obiektu, stracił płynność finansową w trakcie trwającej inwestycji. Nie dotrzymał terminu zakończenia zadania i miasto rozwiązało z nim umowę. Dodatkowo została na niego nałożona kara finansowa w wysokości 30% wartości całej umowy.

Ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy. Zainteresowane firmy mogły składać oferty do 1 grudnia, ale jak dowiedziało się Radio 7, ten termin został wydłużony.

Oferenci cały czas się zgłaszają – wyjaśnia prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

 

Remont na pewno potrwa dłużej, niż zakładano. Czy w związku z tym będzie też droższy?

 

Koszt realizacji zadania to 4 mln zł. Blisko połowa tej kwoty to dofinansowanie z budżetu samorządu Mazowsza.

Rewitalizacja dotychczas niszczejącego i wyłączonego z użytkowania obiektu przywróci mu dawny blask oraz umożliwi nadanie nowych funkcji społecznych. Po remoncie miasto otworzy w nim bar mleczny. W środku znajdzie się też przestrzeń dla organizacji pozarządowych, związanych z przeciwdziałaniem uzależnieniom.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: