Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Wodociąg w gminie Lipowiec Kościelny nadal skażony. Powtórne badanie potwierdziło obecność bakterii coli

Reklama

W próbkach wody pobranych w sobotę z wodociągu w gminie Lipowiec Kościelny nadal obecne są bakterie z grupy coli. Wody pitnej pozbawieni są mieszkańcy Łomii, Parceli Łomskich i Cegielni Lewickiej.

O skażeniu wodociągu w gminie Lipowiec Kościelny informowaliśmy TUTAJ.

Od tygodnia woda z gminnego wodociągu jest niezdatna do użytku. Nie nadaje się do picia, nie należy nią myć warzyw i owoców, ani naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli oraz mycia zębów. Woda może być wykorzystana tylko do celów sanitarnych, czyli spłukiwania toalet.

Wójt gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski chce jak najszybciej rozwiązać problem przy użyciu lamp UV.

 

Urząd Gminy w Lipowcu Kościelnym cały czas prowadzi dystrybucję wody butelkowanej oraz z beczkowozu. Kolejne próbki wody z gminnego wodociągu zastaną pobrane we wtorek i w czwartek.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Trzeba znaleźć przyczynę skażenia, lokalni rolnicy często wylewają swoje ścieki z szamba na pola i łąki , być może to jest przyczyną skażenia, gdyż ścieki z bakteriami przedostają się do wód gruntowych i dalej do wody z ujścia. Być może to też efekt przestarzałe instalacji i infrastruktury wodnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: