Reklama

MŁAWSKITEMAT DNIAWIADOMOŚCI

Skażony wodociąg w powiecie mławskim. 3 miejscowości bez wody pitnej

Reklama

Bakterie z grupy coli wykrył mławski sanepid w wodociągu w gminie Lipowiec Kościelny. Wody pitnej pozbawieni są mieszkańcy Łomii, Parceli Łomskich i Cegielni Lewickiej.

Jak wynika z komunikatu mławskiego sanepidu od poniedziałku 28 sierpnia woda z gminnego wodociągu jest niezdatna do użytku. Nie nadaje się do picia, nie należy nią myć warzyw i owoców, ani naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli oraz mycia zębów. Woda może być wykorzystana tylko do celów sanitarnych tj. spłukiwania toalet. Wójt gminy Lipowiec Kościelny Jarosław Goschorski jeszcze przed rozpoczęciem dezynfekcji wodociągu zlecił kontrbadanie wody, bo jego zdaniem nie ma zagrożenia.

 

Urząd Gminy w Lipowcu Kościelnym dziś przed południem rozpoczął dystrybucję wody butelkowanej oraz z beczkowozu. Kolejne próbki wody z gminnego wodociągu mławski sanepid pobierze w sobotę.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

  1. Szkoda że wcześniej nie podjęto działań naprawczych, z tego co wiem to już na popczątku roku 2023 były zgłaszane do sanepidu przypadkich zachorowań na bakterię COLI w tym regionie a dopiero teraz zaczęto badać jakość wodę! W dodatku Sanepid i Gmina słabo informują mieszkańców o tym fakcie, nie każdy śledzi wpisy na stronach internetowych instytucji!

    Urzednicy powinni wydrukować ulotki i roznosić je po miejscowościach objętych skażeniem – mieszka tam pond 2000 osób! HAŃBA!! w dodatku nikt nie infomruje czy po przegotowaniu wody nadaje się ona do użytku?
    Pan Wójt mieszka w Mławie więc nie interesuje go czy ludzie mają wodę skażoną czyz zdatną do picia, dba o finanse gminy – bo każdy dzień dostarczania wody w sposób alternetywny dla tylu ludzi to olbrzymi wydatek dla budżetu GMINY, stąd ten wniosek o ponowne badanie wody! ale za rok wybory w skażonym regionie mieszka ponad połowa mieszkanów gminy! NIE ZAPOMIMY !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: