Reklama
TEMAT DNIAWIADOMOŚCIŻUROMIŃSKI

W Bieżuniu powstanie tymczasowy most

Bieżuń przygotowuje się do budowy tymczasowego mostu. W Urzędzie Miasta i Gminy spotkali się przedstawiciele: wykonawcy drogi wojewódzkiej, wojska, zarządu dróg oraz władze miasta.

Przeprawa ma zostać zainstalowana przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Ma to być stalowy most. Jego instalacją zajmie się wojskowa jednostka drogowo-mostowa z Chełmna.

Od poprzedniego spotkania w sprawie przeprawy przez Wkrę minęły cztery miesiące. W tym czasie wykonawca przygotował objazd przez Myślin, a władze miasta wnioskowały o pozwolenia związane z budową przeprawy.

Do rozpoczęcia prac potrzebna jest jeszcze jedna zgoda – mówi burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.

 

Most powinien powstać w ciągu najbliższych tygodni.

 

Most na remontowanej drodze wojewódzkiej został zburzony w czerwcu. Mieszkańcy od tego czasu muszą korzystać z kłopotliwego objazdu przez Myślin.

Przeprawa tymczasowa będzie przeznaczona wyłącznie do komunikacji lokalnej. Budowa mostu właściwego ma zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Adam Ejnik

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: