Reklama

MŁAWSKIWIADOMOŚCI

Utrudnienia w powiecie mławskim. Kolejna droga w remoncie

Reklama

Rozpoczęła się rozbudowa drogi powiatowej relacji Żurominek-Stupsk. Inwestycję realizuje powiat mławski. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w rejonie prowadzonych prac.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie blisko 2-kilometrowy odcinek drogi od końca zjazdu z węzła drogowego „Żurominek” na drodze krajowej S7, do wyjazdu z miejscowości Dunaj. Prace rozpoczęto od budowy kanalizacji deszczowej. Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów w terenie zabudowanym i do 6 metrów na odcinkach szlakowych. Wzmocniona zostanie konstrukcja drogi, położona nowa nawierzchnia, wybudowane chodniki i zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Na wlocie do miejscowości Dunaj powstanie wyspa w celu spowolnienia i uspokojenia ruchu.

Inwestycja pozwoli na bezpośrednie połączenie z węzłem „Żurominek” nowo wybudowanej drogi ekspresowej S7. Zakończenie prac przewidziane jest na listopad.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Edyta Szewczyk

dziennikarz, wydawca

Więcej wiadomości z tej kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Skip to content

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: